Hakkımızda

Dış Ticaret Ajansı – DTA,

Mehmet Emin Korkmaz, Erdem Över ve Oğuz Koçarslan tarafından 2019 yılında kurulmuştur. Sürdürülebilir uluslararası ticarete odaklanan, dış ticaret için Türkçe içerik yayını ile bilgi paylaşımı yapan bir çevrim içi medyadır. Uluslararası ticaret kavramını okurlarına farklı açılardan aktarma ve sürdürülebilir ticaret için kültür oluşturmayı amaçlamaktadır.

Uluslararası ticaretin kolaylaşmasını sağlamak, ticaretin gözden kaçırılmayacak detaylarını görmek, bilgi birikimini inşaa etmek isteyen tüm bireyler için zamanımızı harcıyoruz.

Ayrıca gelişen Türkiye Cumhuriyeti‘nin dünyadaki etkin rolünün arttırılmasını sağlayacak olan bilgiyi sunma isteği, herkesin ulus çıkarlarımızı destekleyecek vizyona göre hareket etmelerini sağlamayı istemek, bizleri disticaretajansi.com’u kurdurdu.

Her şey sürdürülebilir uluslararası ticaret için.


Ayrıca

Bu web sitesinde yer alan bilgilerin veya içeriklerin, yorum ve tavsiyeleri doğrudan uluslararası ticaret danışmanlığı kapsamında yönlendirme yapmamaktadır. Uluslararası ticaret danışmanlığı hizmeti; ithalat ve ihracat yapmak isteyen şahıs veya tüzel kişilikler için sözleşmeler ile desteklenerek verilen bir hizmettir. İşbu noktadaki tanım gereğince “DTA – Dış Ticaret Ajansı”, sürdürülebilir uluslararası ticarete odaklanan Türkçe içerik yayını ile bilgi paylaşımı yapan bir çevrim içi medyadır. Uluslararası ticaret kavramını okurlarına farklı açılardan aktarma ve sürdürülebilir ticaret için kültür oluşturmayı amaçlamaktadır. Platform içerisindeki içerikler ücretsizdir. Site reklam gelirleri tamamen sunucu tarafındaki giderleri karşılaması amacıyla varlığını göstermektedir.Bizlere ulaşmak için “Bize Ulaşın” sayfası üzerinden temas kurabilirsiniz.


Dış Ticaret Ajansı: DTA platformuna katkıda bulunun

Bizler gibi yaşadığımız topraklarda dış ticaretin geleceğini düşünüyor, sektörün bilgi kalitesinin artmasını istiyor, ticaret ve diğer alanlarda araştırmayı, okumayı ve düşüncelerinizi paylaşmaktan mutluluk duyuyorsanız, Dış Ticaret Ajansı: DTA’ya konuk yazar olmanızı büyük bir memnuniyet (ayrıca sevgiyle) istiyoruz. Sektörün en iyileri olan sizlerin konuk yazarımız olmak konusunda herhangi bir engeliniz olmayacağını düşünüyoruz.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar


  • Giriş, Gelişme ve Sonuç olmalı,
  • 300-1000 kelime uzunluğu arasında olmalı,
  • Özgün içerik olmalı,
  • Web site odak noktası olan “dış ticaret” kelimesi ile alakalı anahtar kelimeler odaklı içerik olmalı.

Yazı yazılabilir anahtar kelimeler temel olarak ticaret ile ilişkilendirebildiğimiz konulardır;
Dış ticaret, ithalat, ihracat, pazarlama, finans, ekonomi, Avrupa Birliği, uluslararası ticaret, lojistik, tedarik zinciri ve yönetimi, işletme, kariyer vs..

Yazılarınız için: [email protected]